Met de Holland America Line naar de Noorse Fjorden
- Blog_field_Bestemming Noorwegen
- Categorie Cruise
- Blog_field_Continent Europa
Op zaterdag 25 mei 2024 is Jacquelien (Haren) aan boord gegaan van de MS Rotterdam (een schip uit 2021) met vertrek uit onze havenstad Rotterdam voor een 7 daagse Noorse Fjorden Cruise. Lees nu haar beleving met de Holland America Line:
Na het inschepen konden we direct richting onze balkonhut. Deze hut beschikt over een eigen zitgelegenheid, fijne box spring bedden en een compacte maar complete badkamer.
De keuze voor een balkonhut blijkt een schot in de roos aangezien we elk moment van de dag een prachtig uitzicht hadden vanaf ons balkon!
Na het vertrek uit de haven hebben we een volledige dag op zee doorgebracht waarbij wij ons geen moment hoefden te vervelen.
Het schip biedt vele faciliteiten zoals een (binnen) zwembad, casino, sportfaciliteiten, diverse eetgelegenheden zoals buffetten, à la carte restaurants en verschillende specialiteiten restaurants. Daarnaast is er ook volop entertainment en zijn er vele andere mogelijkheden voor vermaak.
Op de derde dag van de cruise varen we rond 07.00 uur Eidfjord binnen. Vanaf ons balkon hebben we een prachtig uitzicht op de fjorden en de prachtige Noorse natuur. Wat een welkom!
Na een heerlijk ontbijt te hebben genuttigd zijn wij op eigen gelegenheid van boord gegaan.
Hier hebben wij er voor gekozen om met het toeristentreintje het dorpje te bezichtigen. Dit treintje brengt ons langs alle bezienswaardigheden. Omdat het dorpje heel idyllisch is en niet groot blijkt dit voor ons de perfecte manier te zijn.
Na terugkomst aan boord hadden wij al een reservering staan in het specialiteiten restaurant Pinnacle Grill. Dit zat bij het Have it All pakket van de Holland America Line in. De kwaliteit is van zeer hoog niveau en het eten is overheerlijk. Na het diner hebben we heerlijk een drankje gedronken in de Billboard Onboard. Hier kun je na het diner nog heerlijk genieten van een drankje.
Op dag vier kwamen we aan in Ålesund. Hier hebben we er voor gekozen om een wandeling te maken door het mooie en gezellig dorpje met vele terrasjes en winkeltjes. Om ook in Ålesund niets te missen hebben wij hier wederom het toeristentreintje genomen zodat we alles meekrijgen wat het plaatsje te bieden heeft. Na een rit van ongeveer 20 minuten kwamen we uit bij het fantastisch Fjellstua Viewpoint. Hier heb je de gelegenheid om van het mooie uitzicht over geheel Ålesund te genieten. Na een volle dag in Ålesund te zijn geweest konden we lopend terug naar het schip waar wij in de avond hun show in de World Stage hebben bekeken.
Omdat we op de vijfde dag vroeg aankwamen in Flåm hebben wij er voor gekozen om het ontbijt in onze hut te laten bezorgen. Dit naar aanleiding van het tijdstip van aankomst in Flåm en gezien de verwachte drukte bij het ontbijtbuffet.. TIP: roomservice is inclusief bij de Holland America Line!
Om 08.15 moesten we ons melden in het World Stage theater en werden we in groepen begeleid voor onze vier uur durende excursie “The Flåm Railway, Waterfalls & Wafels”.
Omdat deze excursie qua beschikbaarheid zeer beperkt is hebben we deze bij de reservering van de cruise al vastgelegd via de Holland America Line.
De Flåm spoorlijn was echt prachtig met onderweg uitzicht op ravijnen, watervallen, rivieren en steile bergen. Men zegt dat dit een van de mooiste treinritten van de wereld is en bij deze mening kunnen wij ons zeker aansluiten.
Onze rit begint 2 meter boven zeeniveau in Flåm en klimt omhoog naar ruim 860 meter boven zeeniveau maar Myrdal. Halverwege deze treinrit hebben we heerlijk traditionele Noorse wafels gegeten en koffie gedronken. De Noren zijn namelijk zo gek op wafels, dat ze opgediend worden in de vorm van een hart. Echt een aanrader!

Hier wil ik ook naar toe!
Bij aankomst in de Hanzestad Bergen hebben wij de Hop On Hop Off bus gepakt. Deze gaat langs alle highlights van de stad waarbij je elke moment op de stopplekken in -en uit kunt stappen.
Wij hebben Bergen vanaf bovenaf bekeken en zijn met de kabelbaan naar de top van Mount Ulriken gegaan. Vanaf deze plek hadden wij uitzicht hadden over de stad en de baai.
Na terugkomst op het schip hebben wij heerlijk gegeten in het specialiteitenrestaurant Nami Sushi met fantastisch uitzicht op zee.
De zevende en tevens laatste dag van de cruise is ook weer een volle dag op zee waarbij we de volgende ochtend weer ontschepen in Rotterdam.
Wat heeft Noorwegen mij verrast met hun prachtige natuur, de mooie fjorden met watervallen en het rustige gevoel wat het land uitstraalt!
TIPS
- Voor een volledige cruise beleving kies voor een upgrade naar een balkonhut of een suite.
- Voor in de avonden kies voor het à la carte restaurant (deze is inclusief) of voor het specialiteitenrestaurant (1x inclusief of anders tegen reservering).
- Het Have it All Pakket van de Holland America is een pakket inclusief een dranken (maximaal 15 drankjes per persoon per dag), excursie(s), diner(s) in specialiteitenrestaurants, fooien en WiFi (afhankelijk qua duur cruise).
- De Holland America Line biedt na reservering een enorme keus in excursies aan om van te voren te reserveren. Deze zijn snel volgeboekt dus is mijn advies direct dit na reservering vast te leggen!